Občanské sdružení Antonín

Logo

Aktuální nabídka

Občanské sdružení Antonín pořádá:


Víkendové pobyty

Víkendový aktivní a zážitkový pobyt pro seniory a dospělé na chalupě ANTONÍN

Více...


www.chalupa-antonin.com

Další tři výlety Klubu českých turistů Slatiňany

První z nich byl výlet  autobusový  -    v pátek  21. září.  Touto dopravou  se  stihne více, takže program byl  bohatý.  První bod  programu byla vodní  přečerpávací  elektrárna  Dalešice, kde účastníci viděli  provozní  prostory  s  výkladem  průvodce. Následovala  jaderná  elektrárna Dukovany – také s průvodcem, který  vysvětlil  celý provoz  elektrárny  i na maketě, panelech  a v kinosále. Tato elektrárna pokrývá  přibližně  20 % spotřeby elektřiny v naší republice a pro porovnání  -  její roční výkon by stačil k pokrytí  spotřeby  všech  domácností  v ČR.  I návštěva  krokodýlí  farmy Agra Jevišovice a.s.  v obci Velký Karlov byla zajímavá.  Tito krokodýli  nepocházejí  z volné přírody,  mají  označení  čipem a byly pro ně vystaveny  registrační  listy ohrožených zvířat.  V poslední  části  výletu byl na programu provoz  pivovaru Dalešice, kde je i Muzeum  Rakousko-uherského pivovarnictví.  V  prostorách pivovaru  se natáčel film Jiřího Menzela  Postřižiny.  A  tady  ten zajímavý poznávací zájezd skončil.

V sobotu 29. září byl výlet jen polodenní – za kulturou do Rostejna. Rádi jsme se vrátili na místo našeho příjemného srpnového pobytu.  Amatérský divadelní soubor Berani tu vystoupil se dvěma aktovkami – Taková to byla svatba a Žena dvou mužů.  Jeli jsme tam s myšlenkou  vděku fondu  AVAST i panu Mgr. Miroslavu Čmelíkovi  za tehdejší akci.  Ne, že bychom ochotníky dopředu nějak podceňovali, ale to co jsme viděli,  nás přesto překvapilo. Výkon všech účinkujících, mezi nimiž byl i Mgr. Čmelík,  byl tak úžasný,  že by se mohli  se ctí  postavit i vedle profesionálů. Líbily se nám nejen ty hry, ale i závěrečné zábavné vystoupení a celé to  -  nám už milé tamní prostředí.  Na úspěchu nic neubralo  ani to, že nakonec  trochu  pršelo. Rádi se tam zase někdy vypravíme.

Za týden nato – 6. října jsme byli na výletě na Vysočinu. To je ten náš už tradiční „houbový“  výlet, při kterém,  na rozdíl od celého roku, kdy jezdíme za novými poznatky, tady jedeme – tam, kde „rostou“. Zase jsme jeli do Pusté Kamenice, bývalé hornické vesnice se zajímavou historií a pak  už brouzdali lesem . Trochu nám situaci komplikovali nimrodi se svým cvičením psů, kteří nás různě posílali jinam a jinam, abychom jim nepřekáželi. Ale sešli jsme se s plnými košíčky u kapličky na Bukovině a tam jsme si před cestou do Borové  poseděli  a odpočinuli. A další posezení – už v hospůdce v Borové – náš výlet plný krásného počasí a sluníčka ukončilo.

M.B., Klub českých turistů Slatiňany